Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ХНТУСГ розвиває співпрацю із турецькими вишами

З 06 по 08 лютого 2020 року в рамках реалізації діючої Стратегії інтернаціоналізації ХНТУСГ відбувся запланований офіційний візит до м. Стамбул (Туреччина) делегації Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка у складі: ректора Олександра Нанки, проректора з НПР та міжнародних зв’язків  Юрія Вітковського, проректора з НПР, розвитку економіки та інфраструктури Аркадія Микитася та керівника навчального відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства Отабега Азізова.

Важливим завданням, що ставилося перед представниками ХНТУСГ, було забезпечення розширення партнерської мережі освітніх закладів Туреччини на рівні університетів та коледжів і, як наслідок, залучення іноземних студентів до навчання в Україні, а також активізація мобільності студентів та викладачів і участь у спільних наукових проектах.

Перша робоча зустріч, що відбулася в коледжі Чизги (Cizgi Koleji), одразу розпочалася з продуктивних перемовин між засновником Коледжу Улашем Веліоглу та ректором ХНТУСГ Олександром Нанкою. В короткій презентації вишу ректор зазначив, що на сьогодні наш університет є одним з лідерів аграрної вищої освіти в Україні та забезпечує високий рівень підготовки майбутніх фахівців за більше ніж 30 спеціальностями всіх освітніх рівнів, а кількість іноземних студентів щорічно постійно зростає, в тому числі й за рахунок збільшення кількості  студентів з Туреччини. У свою чергу, керівник коледжу відзначив, що турецька сторона дуже зацікавлена в отриманні якісної вищої освіти саме в ХНТУСГ. За результатами перемовин сторонами було підписано договір про співпрацю, реалізацію якого намічено вже в найближчій перспективі.

ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами

Наступним пунктом в плані візиту делегації стало відвідування аграрно-технічного коледжу в Сіліврі (Silivri mesleki ve teknik anadolu lisesi ). Цей коледж в передмісті Стамбулу знаходиться на узбережжі Мармурового моря і є молодим та сучасним закладом освіти, що спеціалізується на підготовці висококваліфікованих кадрів в галузі сільського господарства, будівництва та права. Окремо варто  відзначити наявність значної кількості учбових господарств, на яких вирощують різні види сільськогосподарських культур, а також великої кількості сучасних наукових та науково-практичних лабораторій, що займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом власних продуктів харчування під торговою маркою коледжу. Під час робочої зустрічі з директоркою коледжу Муалла Варлиоглу було розроблено план конкретних дій з реалізації двосторонніх домовленостей, визначено пріоритетні напрями співпраці, узгоджено основні спеціальності, за якими будуть навчатися випускники коледжу в Україні і, як результат, підписано договір про співробітництво.

ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами

Втім, робота делегації ХНТУСГ не обмежувалась лише зустрічами з керівництвом і студентами коледжів. Не менш важливим було і розширення існуючої та створення нової наукової та методичної співпраці з університетами Туреччини. Прикладом цього стала зустріч з керівництвом Стамбульского університету Айвансарай (Istanbul Ayvansaray University), що знаходиться в самому серці Стамбулу, на якій було обговорено перспективи спільних наукових досліджень. Ректор Ариф Куме та проректор Бора Гундузелі висловили своє бачення перспектив міжнародного співробітництва через проведення спільних наукових досліджень у сфері комп’ютерних технологій, будівництва і архітектури, промислового дизайну, туризму та інших. Крім того, в сучасних умовах інтернаціоналізації освітнього процесу, важливою умовою розвитку університетів є забезпечення академічної мобільності студентів і викладачів через участь в проєктах Європейського Союзу на кшталт Erasmus+ та інших. В процесі діалогу були визначені основні напрями подальшої спільної роботи через методичну співпрацю, участь в реалізації грантових програм, а також розглянуто можливість створення програм «подвійних дипломів».

ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами ХНТУСГ розвиває співпрацю  із турецькими вишами

Загалом, за час роботи делегації ХНТУСГ в Туреччині було підписано низку договорів про співробітництво, розроблено конкретні заходи з налагодження наукової співпраці, актуалізовано існуючі зв’язки у сфері міжнародного співробітництва, запрошено на навчання іноземних студентів , а також було створено сприятливий клімат для майбутніх спільних звершень на міжнародному рівні.

Відділ міжнародних зв’язків ХНТУСГ